Přejít zpět na výpis článků

Jak vyzrát na cukrovku přírodní cestou

  • Diabetes
  • Ajurvéda
  • Aimil EU

Moderní medicína dospěla na vysokou úroveň a stejně tak se najde velké množství lidí, které kromě konvenčních postupů zajímají také ty tradiční. Přírodní medicína je tím, co je součástí lidských životů už od nepaměti. V dobách, kdy ještě neexistovaly léky, se lidé spoléhali pouze na přírodu a její sílu. A zapomínat by na to neměli ani v dnešní době.

Diabetes patří k nemocem, u nichž je možné správnou životosprávou a vhodnými přírodními doplňky významně podpořit nezbytné konvenční způsoby léčby. Indický holistický přístup ajurvéda má pro cukrovku označení madhumeh, který lze přeložit jako nadměrné močení s obsahem cukru.

Ajurvéda: celostní přístup k léčbě nemocí

Počátky ajurvédské medicíny sahají zhruba 6000 let nazpět. Jedná se nejenom o starověký indický léčebný postup, ale také o životní styl. Samotný pojem ajurvéda je možné přeložit jako nauku o tom, jak vést šťastný život. Zabývá se tím, jak nemoci nejenom léčit, ale především odstranit jejich příčinu. A protože se jedná o čistě přírodní postupy, na vedlejší negativní účinky můžete s čistou hlavou zapomenout.

Ajurvédští lékaři vnímají fyzickou i psychickou část člověka jako neoddělitelné složky jednoho celku, jedné osobnosti. Díky komplexnímu přístupu pak dovedou léčit nejenom projevy nemoci, ale i její příčinu. V případě diabetu je v první řadě genetika a hned v závěsu pak sedavý styl života, přejídání nebo obezita.

Podle ajurvédy se u každého člověka projevují tři základní energetické principy, tak zvané dóšy, kterými jsou pitta, kapha a váta. Každý člověk se narodí s výjimečným poměrem těchto dóš, které se podílejí na utváření jeho fyzické a psychické konstituce. V průběhu času se z různých příčin poměr těchto dóš odchyluje od původního stavu, a to má následně vliv na celkový stav člověka.

Nový doplněk stravy BGR-34EU  

I na to ale ajurvéda pamatuje a říká, že všechny problémy mají svá řešení. Co se týče cukrovky, ajurvéda doporučuje léčbu za pomoci bylin a přírodních minerálů. Tým lékařů v Aimil Healthcare and Research Centre proto vyvinul přírodní tablety s názvem BGR-34EU obsahující 34 důležitých bylin a jejich frakcí. Mezi ty nejvýznamnější z nich patří dřišťál osinatý (chitria), křídlok vakovitý, gymnéma lesní, mořena srdčitá, pískavice řecké seno nebo chebule srdčitá kmen jinak také indický chinin.

###message