Konzultanti Ajurvédy

Ajurvéda je nejstarším zachovalým celostním systém těla a duše. Skládá se z unikátního systému výživy, bylinné terapie, dechových cvičení, relaxace, meditace, detoxikace a omlazení organizmu. Sjednejte si ajurvédskou konzultaci.

Aiml Ajurvedske konzultace
Aiml Ajurvedske konzultace

Běžná ajurvédská konzultace se většinou skládá z:


První úvodní části diagnostiky - formou dotazování, pohledem, diagnostikou z pulzu, z jazyka případně moderním přístrojovým energetickým měřením posoudíme základní konstituci i aktuální stav.
Druhé části terapeutické - kde je doporučena strava, denní režim, pohybové aktivity a další vhodné procedury. 
Třetí části doporučení - která jsou přísně individuální a jsou směřována zejména na posílení organismu a vyrovnání nerovnovážných stavů. Velký důraz je kladen na vytváření správných návyků a je navržen celostní způsob léčby. Doporučujeme celou konzultaci nahrát a dělat si poznámky. Je možné si rovněž objednat písemné doporučení, které pro vás vypracujeme do jednoho týdne po konzultaci.
Čtvrté části kontrolní konzultace - Ve většině případů je smysluplné prohloubit získané vědomosti a návyky následnou kontrolní konzultací.
 

Ajurvéda je vhodná pro většinu nemocí, zejména chronického charakteru. Jedním z unikátních rysů ajurvédské medicíny je uznání individuálních odlišností jedince a individuální přístup k léčbě. Terapie je vhodná jako režimové opatření při léčbě jinými metodami klasické i alternativní medicíny. Dále je terapie vhodná v situacích, kdy se necítíte dobře, ale žádná vyšetření nic neodhalila. Nejúčinnější je ovšem terapie při prevenci a v rekonvalescenci i po těžších zdravotních problémech.

Ajurvédská terapie vyžaduje Váš aktivní přístup a nevylučuje se s "západní" alopatickou medicínou a velmi dobře si rozumí s dalšími celostními léčebnými postupy. Konkrétní doporučení však musí posoudit odborník. Doporučení potřebných celostních procedur, bylin a přípravků je součástí konzultace. Terapie není vhodná pro osoby, které čekají, že je někdo vyléčí. Úspěšnost konzultace závisí na Vaší aktivní spolupráci. Nejvhodnější dobou k objednání konzultace je situace, kdy jste připraveni na změnu.

V níže uvedených městech na uvedené adrese, tel. čísle nebo e-mail adrese můžete najít ajurvédského konzultanta.

###message