Plzen 2

IMG_E1136[1]
IMG_E1136[1]

Ajurvédské konzultace v Plzni

Poskytujeme mnoho metod, kterými pomáháme klientům dosáhnout zdraví, a proto se vždy můžeme plně přizpůsobit potřebám klienta. Jednou z těchto metod je právě AJURVÉDA, která pochází z Indie a je stará cca 5 000 let, ale její principy jsou tak nadčasové, že jsou 100% funkční i dnes a funkční budou i za dalších 1 000 let. Ajurvéda je úžasná v tom, že zohledňuje roční a denní dobu, ale i věk klienta a tak Vám přesně řekneme, co jíst a kdy to jíst. Pokud máte touhu jíst něco, co pro Vás není vhodné, alespoň budete vědět, kdy to jíst a tím snížíte negativní dopad na Vaše zdraví. Nechceme Vám lhát, ale jak se postupně budete přibližovat ke zdraví, sami vyřadíte potraviny, které Vám sice chutnají, ale Vašemu zdraví neprospívají.

Příklad z praxe: Kamarádka si stěžovala na nespavost. Je typ Váta, v životním období Váta. Na otázku, co nejčastěji večeří, přišla odpověď mísu zeleninového salátu. Tato večeře je konkrétně pro tuto ženu nevhodná a způsobuje jí nespavost. Ano byly námitky, že zelenina je přeci zdravá a na noc se nejí nic těžkého, protože to není zdravé. To ovšem neplatí vždy. Bylo dohodnuto, že po dobu alespoň jednoho týdne bude mít těžší večeři: sýr, uzeniny, tlačenka s octem, vajíčka a v případě touhy po zelenině, to bude jen pár listů salátu a ne celá mísa, kousek okurky, papriky, několik rajčátek. Už první noc po těžší večeři spala celou noc. Lékaři bohužel nehledají spojitost mezi naším zdravím a jídlem. My sami jsme zodpovědní za své zdraví a na to nesmíme zapomínat.

 

Během konzultace vyhodnotíme Váš konstituční typ a na jeho základě Vám bude vytvořen seznam potravin, který je pro Vás vhodný. V případě zájmu je možné sestavit i jídelníček. Konzultace trvá cca 1,5-2 hodiny.  Ajurvéda není dieta, ale životní styl.

 

Poskytujeme konzultace i u Vás doma, protože někdy je snazší přesunout terapeuta ke klientovi než naopak.

Kontaktovat nás můžete na: carujicipetra@gmail.com, na FB a instagramu Čarodějky,

sms na tel. čísle 777 259 549, jakmile budeme mít chvilku, tak zavoláme zpět a o všem si v klidu popovídáme.

###message