Připravované ajurvédské oleje

aimil-sesame-kruh
aimil-sesame-kruh

Sezamový olej

Sesamový olej je jedním z nejrozšířenějších a nejčastěji používaných produktů v Ajurvédě. Sezamový olej byl už před tisíci lety byl vysoce ceněn ve středomořské oblasti a kulturami známými svou dlouhověkostí. Sezamové semeno bohaté na živiny samotné je symbolem prosperity a zdraví ve starém folklóru. Výhody sezamového oleje jsou vysoce nabízeny v různých ayurvédských textech a je nejoblíbenější masážní látkou.

aimil-tridosha
aimil-tridosha

Pitta, Váta, Kapha oleje

Velmi starý citát o olejových masažích:

The body of one who uses oil massage regularly does not become affected much, even if subjected to accidental injuries or strenuous work. By using oil massage daily, a person is endowed with pleasant touch, trimmed body parts, and becomes strong, charming and least affected by old age.

Charaka Samhita: Sutrasthana: V: 88-89

aimil-mandel-oil-640-kruh
aimil-mandel-oil-640-kruh

Mandlový olej

Badam rogan (mandlový olej) je olej extrahovaný z mandlí podle různých studií má obrovské léčebné přínosy, s nadsázkou jsou to malé mocné fabriky na bílkoviny, vitamíny a minerály (bohatý na vitamín E, vitamín D, vápník a hořčík).

Badam je milované jméno pro mandle v ajurvedě a je láskyplně nazváno jako "zázračná matka a král ořechů" v ajurvédském uzdravení pro jeho sattvic ("čistá, nezbytná, přirozená, životně důležitá, energická, čistá, vědomá, upřímná, moudrá").

Mandle a jejich výživný olej byly předepisovány v ajurvédských lécích pro léčbu ztráty paměti, frigidity, předčasné ejakulace, kolísání nálady, alzheimerovy nemoci, lupenky, tmavé pleti, debility, bolesti svalů a stavy suché kůže. V případě migrény kápněte do každé nosní dírky 3-4 kapky, což poskytne výraznou úlevu od migrény (zkuste jestli Ajurvédská magie funguje při migrénové bolesti hlavy).

###message