Indický angrešt

Phyllanthus emblica

aimiil-Emblica-officinalis
aimiil-Emblica-officinalis

Botanický název

Emblica officinalis L. 

Čeleď

smuteňovité

Synonyma

Amla, Amalaki, Emblika lékařská

Využití

plody a semena

Popis

Amla se vyskytuje v oblastech tropické Asie, zejména ve střední a jižní Indii, Pákistánu, Bangladéši, Srí Lance a Číně. Běžně se pěstuje v domácích zahradách po celé Indii a pěstuje se í komerčně v Uttar Pradesh,a to v nadmořské výšce 1800 m.Rostlina je malý až středně velký strom, dosahuje cca 18 m na výšku, s křivým kmenem a šířícími se větvemi. Květy jsou zelenožluté. Plody jsou téměř sférické, mají kulatý tvar o průměru 2 až 3 cm, světle zelenožlutou barvu, poměrně hladký a tvrdý vzhled. Chuť indického angreštu je velmi kyselá (Amla v Indii znamená kyselý) a trochu hořká. 

Biologické složení

Amla je největším přírodním zdrojem vitamínu C na světě. Ovoce obsahuje kyselinu askorbovou, třísloviny, kyselinu galovou, kyselinu taninovou, albumin, celulózu a další minerály.

Díky vysokému obsahu vitamínu C se použivá k posílení imunity. Plod má omlazujicí vlastnosti. Kromě svých imunitních a omlazujících vlastností je amla také jemně detoxikační. To vytváří docela dynamické duo (imunita a detoxikace): plod, který jemně detoxikuje a vyživuje, tonizuje celé tělo a činí z amla velmi užitečného pomocníka do domácí lékárny. 

AIMIL.EU

Uvedená bylina je obsažená v následujicích produktech:

Aimil AMLA

 

###message