Ajurvédská konzultace

Ajurvéda je nejstarším zachovalým celostním systém léčby těla a duše. Skládá se z unikátního systému výživy, bylinné terapie, dechových cvičení, relaxace, meditace, pročišťování (detoxikace), omlazení organizmu a léčby nemocí.

Aiml Ajurvedske konzultace
Aiml Ajurvedske konzultace

Běžná ajurvédská konzultace se většinou skládá z:

  • První úvodní části diagnostiky - formou dotazování, pohledem, diagnostikou z pulzu, z jazyka případně moderním přístrojovým energetickým měřením posoudíme základní konstituci i aktuální stav.
  • Druhé části terapeutické - kde je doporučena strava, denní režim, pohybové aktivity a další vhodné procedury. 
  • Třetí části doporučení - která jsou přísně individuální a jsou směřována zejména na posílení organismu a vyrovnání nerovnovážných stavů. Velký důraz je kladen na vytváření správných návyků a je navržen celostní způsob léčby. Doporučujeme celou konzultaci nahrát a dělat si poznámky. Je možné si rovněž objednat písemné doporučení, které pro vás vypracujeme do jednoho týdne po konzultaci.
  • Čtvrté části kontrolní konzultace - Ve většině případů je smysluplné prohloubit získané vědomosti a návyky následnou kontrolní konzultací.

 

Ajurvéda je vhodná pro většinu potíží, zejména chronického charakteru. Jedním z unikátních rysů ajurvédy je uznání individuálních odlišností jedince a individuální přístup. Dále je terapie vhodná v situacích, kdy se necítíte dobře, ale žádná vyšetření nic neodhalila. Ajurvédská terapie vyžaduje Váš aktivní přístup a nevylučuje se s "západní" alopatickou medicínou a velmi dobře si rozumí s dalšími celostními postupy. Konkrétní doporučení však musí posoudit odborník. Doporučení potřebných celostních procedur, bylin a přípravků je součástí konzultace. Terapie není vhodná pro osoby, které čekají, že je někdo vyléčí. Úspěšnost konzultace závisí na Vaší aktivní spolupráci. Nejvhodnější dobou k objednání konzultace je situace, kdy jste připraveni na změnu.

###message