Letní DETOX podle ajurvédy

Moderní věda i mnohé směry přírodní medicíny (ajurvéda, tradiční čínský medicína, peruánská medicína) se shodují. Dnešní doba nepřeje lidským játrům. Působí na ně obrovský tlak a často dochází k jejich přetížení. Chemikálie, toxické látky v potravinách, ve vodě, lécích, enviromentální toxiny, alkohol a dalším jsou všude kolem nás. Není možné se jim zcela vyhnout. Ale můžeme se o játra starat a udržovat je zdravá. Přečtěte si, jak na to.

Léto je čas grilování, dovolených, pohody a lahodných nápojů. Je všeobecně známo, že při grilování na otevřeném kouřícím ohni a také na dřevěném uhlí vznikají spalováním odkapávajícího tuku polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU). Látky nesené kouřem se srážejí a ulpívají na povrchu grilované potraviny. K tomu si přičtěte nějakou tu sklenku vína, piva nebo míchaného drinku a máme tady játra v letním ohrožení. Především v tomto období by proto "grilovací rituály" měla následovat vhodná detoxikace organismu. 


Téma detoxice je v poslední době hojně probíráno zejména na sociálních sítích a názory na ně se velmi liší. ANO, tělo má svůj vlastní systém odstraňování toxinů z těla, který funguje sám od sebe – čistí játra a krev, podporuje činnost potních žláz a vylučovacích orgánů, zabraňuje nahromadění toxinů v tukových a svalových tkáních a uvolňuje cestu pro více energie, zdraví a vitality. Existují ale pomocníci, díky kterým tyto procesy můžete podpořit.

Jak na přírodní detoxikaci

Jednou z nejlepší pomocí je KAPHA – uklidňující strava a životní styl. Vyhněte se konzumaci těžkých, studených, špatně stravitelných potravin a omezte i příjem příliš sladkého, kyselého a slaného jídla. Váš zažívací systém bude fungovat efektivnějí. Sladké a šťavnaté ovoce může podle ajurvédy pomoci s očistou těla jen tehdy, pokud je konzumujete dříve než zapadne slunce. Současně můžete přidávat do svého jídla koření, které usnadňuje trávení a napomáhá detoxikaci. Patřím mezi ně třeba koriandr, kmín, kurkuma a fenykl.

O detoxikaci se pozitivně změňují mnohé tradiční medicíny. Kromě ajurvédy i tradiční čínská medicína, Kampo (japonská medicína) nebo egyptská medicína. jObvykle se shodují na tom, že pro účinné vyčištění toxických jater je potřeba „rozhýbat“ střeva – jinak se toxiny odstraněné z jater dostanou zpět reabsorbováním ve střevech. Podle ajurvédy je jedním z nejjemnějších postupů užívání klasické ajurvédské tonální triphaly. TRIPHALA doslova znamená "3 ovoce", jde tedy o bylinnou kombinaci 3 plodů: Amalaki, Bibhitaki a Haritaki. 

Doplněk stravy Aimil DETOX BIO vznikl právě na základech tohoto učení a kromě triphaly obsahuje přídavek dalších superpotravin. Zkuste 1–2 tablety před spaním denně po dobu 2–3 měsíců a rozhodně ucítíte rozdíl.

Pro detoxikaci jater následně začněte užívat ostropestřec mariánský a nebo měkýn latnatý, které se v posledních letech stávají poměrně dobře známými jaterními toniky. Řada výzkumů prokázala jejich pozitivní účinky při poškození vyvolaném chemikáliemi a při prevenci jaterní toxicity. Byliny můžete užívat samostatně, nebo pohodlněji v doplňcích stravy. Ajurvéda na játra pohlíží z více úhlů pohledů. Ajurvédští mistři proto věří, že je výrazně lepší použít směs bylin, než se spolehnout pouze na jednu. Vyzkoušejte doplněk stravy Aimil AmlycureEU. Pro detoxikaci a regeneraci jater je dobré jej užívat po dobu 2–3 měsíců.

Vyzkoušejte přírodní detox i vy a užijte si svěží léto!

###message