Zdravá a bezpečná hladina cholesterolu dle Ajurvédy

Vysoká hladina cholesterolu trápí každého třetího člověka v České republice. Jedná se o jeden z nejrizikovějších faktorů, který ohrožuje srdce a cévní systém.
V důsledku vysoké hladiny cholesterolu cévy ztrácejí pružnost a snižuje se jejich průchodnost. Proto se ajurvéda bezpečnou hladinou cholesterolu důsledně zabývá.

cholesterol
cholesterol

Cholesterol je steroidní látka, která se přírozeně vyskytuje v lidském těle. Je nezbytný pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Bezpečna hladina cholesterolu by měla být ve výši 3,9 až 5,2 mmol/l. Hodnoty nad 6,2 s sebou přináší vysoké riziko ucpání cév.

Ajurvédský pohled

Ajurvéda cholesterol chápe jako vnitřní náplast, která má mimo jiné řešit vzniklé vnitřní poranění. Tělo se snaží opravovat a opravovat, až to někdy může vést k ucpání cév. Hledejme tedy příčinu, proč tělo dostává pokyny ke tvoření těchto "náplastí" - tedy reálnou příčinu. Pokud je tělo přetěžováno toxickými látkami výsledkem je nerovnováha - zjednodušeně nedostatek nebo nadbytek.

Jak cholesterol snížit přírodní cestou

První a nejzásadnějším krokem je změna jídelníčku. Vyhněte se smaženým pokrmům, žloutku ve vajíčku nebo tučným sýrům. Naopak jsou doporučované ovesné vločky, ořechy nebo ryby. Kuřáci by si měli dat pozor na počet vykouřených cigaret, jelikož jejich hladina cholesterolu býva zpravidla vyšší. Vyhýbejte se také stresu. Ten je jednou z příčin vysokého cholesterolu, jak z pohledu tradiční, tak z pohledu moderní medicíny.

Jedním z nejsilnějších spojenců v boji s cholesterolem je matka příroda a její dary v podobě bylin. Ajurvéda již 5000 let zkoumá zmíněné dary a řeší příčinu vysoké hladiny cholesterolu.

 

Bylinní spojenci pro udržení bezpečné hladiny cholesterolu

piskavice
piskavice

Pískavice řecké seno

Jedna z nejstarších rostlin hojně používaná v ajurvédě přes 5000 let. Hlavní výhodou pískavice je, že se jedná o komplexní rostlinu, která má pozitvní vliv na kardiovaskulární, trávicí a oběhovou soustavu. Mezi její nejdůležitější účinky patří:

 • snižuje cholesterol a reguluje hladinu cukru v krvi
 • pročišťuje trávicí soustavu a podporuje látkovou výměnu
 • působí jako univerzální tonikum
 • ulevuje při kašli, nadýmání a průjmech
Terminalia_bellirica_11
Terminalia_bellirica_11

Vrcholák myrobalánový

Jedná se o strom dorůstající do výšky až 32 m. Listy připomínají listy banánovníku a jeho plody se používají k léčebným účelum. V ajurvédě je se jedná o jednu z nejzásadnějších složek, protože dle jejího učení velmi posiluje dóšu Kapha. Mezi účinky plodu tohoto zázračného stromu patří:

 • přirozeně snižuje hladinu cholesterolu a reguluje hladinu cukru
 • má protizánětlivé a antimikrobiální účinky
 • využívá se při léčbě infekci horních a dolních dýchacích cest
 • zajišťuje normální činnost kardiovaskulárního systému
gymnema lesní
gymnema lesní

Gymnemá lesní

V ajurvédě je tato bylina také známa jako gurmar - zabiják cukru. Vyskytuje se v jížní a východní Indii a také například v Austrálii nebo Japonsku. Díky svým léčebným účinkům je vysoce respektována jak ajurvédskou, tak i moderní medicínou. V ajurvédě je využivána z následujicích důvodů:

 • zvyšuje účinky cirkulujícího inzulínu a snižuje hladinu glukózy v krvi
 • má ochranný účinek na slinivku
 • pomáhá tělu používat glukózu na energii
 • zvyšuje aktivitu enzymů zúčastněných metabolismu glukózy

AIMIL hladina CHOLESTEROLU

Snížení hladiny cholesterolu za pomocí celostní medicíny...
Snížení hladiny cholesterolu za pomocí celostní medicíny...

Aimil AmytrolEU je ajurvédský doplněk stravy, který byl vyvinut na základě znalostí sbíraných po 5000 let a za použití moderní vědy a technologie. Skládá se celkem z 14 léčivých bylin v harmonickém složení, včetně tří výše uvedených. Pomáhá snižovat hladinu celkového cholesterolu a řídit metabolismus lipidů. Zakoupit ho můžete v našem eshopu společně s ostatními ajurvédskými doplňky stravy.

 

###message